Quickrinse oogspoelampul, 5 oogspoelampullen à 20 ml
Plum QuickRinse oogspoelampullen zijn losse ampullen met 0,9% natriumchloride-oogspoeling, voor onmiddellijke spoeling van het oog na contact met stof, vuil, splinters of kleine vreemde deeltjes. De ampul is bedoeld voor snelle eerstehulp ter plaatse en is daardoor compact, draagbaar en in één hand te gebruiken.
Werking en samenstelling
De inhoud is steriele 0,9% natriumchloride-oplossing (fysiologisch zout), de standaardvloeistof voor spoeling van het oog en oppervlakkige wonden. Het zoutgehalte is afgestemd op lichaamsvloeistoffen en veroorzaakt geen extra prikkeling, anders dan zuiver water of leidingwater.
Wanneer ampul-spoeling
Iedere verpakking bevat 5 ampullen van elk 20 ml, voldoende voor 5 onafhankelijke spoelingen. De ampul wordt geopend door het topje af te draaien en de inhoud direct in de richting van het oog te knijpen; de uitstroom is langzaam genoeg om gericht te spoelen zonder dat de straal hinderlijk hard op het oog drukt.
QuickRinse is bedoeld voor mobiel gebruik, in een EHBO-tas, voertuig of bij werknemers buiten een vaste werkplek. Voor wandmontage past de QuickRinse dispenser met 2 x 5 ampullen of de gecombineerde QuickFix & Rinse dispenser. Voor uitgebreidere spoeling bij grotere hoeveelheden vuil of bij contact met chemicaliën zijn de 500 ml Plum Wound and Eyewash-flessen de logische opvolger; bij chemisch oogcontact is een pH Neutral-fles (fosfaatbuffer) noodzakelijk.
Combineren met dispenser en stations
De QuickRinse-ampullen zijn ook onderdeel van de voorgevulde Plum QuickSafe Complete en QuickSafe Basic EHBO-stations.
Bij voorraadbeheer is het werkbaar om losse vijfpaks ampullen op een centraal magazijn aan te houden naast een wandhouder met een grotere QuickRinse dispenser. Ampullen hebben een vaste houdbaarheid en moeten periodiek op vervaldatum worden gecontroleerd.

























